XS – napój energetyczny bez cukru

XS-Power-Drink-Tropical-183x300

Lato to dla jednych czas urlopu i wypoczynku, a dla drugich czas wzmożonego wysiłku fizycznego i/lub psychicznego.

Czy w sytuacjach wzmożonego wysiłku ratujecie się kolejną porcją kawy, czy sięgacie po napoje energetyczne? A może Wasz organizm sam sobie radzi z takim wysiłkiem? Osobiście zawsze sięgałam po napoje energetyczne, jednak staram się to robić coraz rzadziej.

Niedawno dostałam kilka puszek napoju energetycznego XS, który miałam spróbować i ocenić pod względem działania. Pierwsze co zrobiłam, to przeczytałam skład – przyznam, że delikatnie odbiega od ogólnodostępnych energetyków, i to na plus:

bez cukru, z mieszanką składników energetycznych, z wysoką zawartością witamin z grupy B (które wspomagają koncentrację, zmniejszają uczucie zmęczenia, ożywiają organizm i zmniejszają podatność na stres) oraz – co przypadło mi do gustu – zawartość soków owocowych.

Oczywiście nie jest to napój bez szkodliwego składnika, który występuje we wszystkich napojach tego typu – glucuronolakton (składnik chemiczny o działaniu podobnym do narkotyków halucynogennych, używany do zwalczania stresu).

Ilość kofeiny jest podobna do ilości w innych energetykach (32 mg/100 ml).

A smak? Owocowy, lekko słodki za sprawą chemicznych słodzików.

Czy polecam? W sytuacjach wzmożonego wysiłku, napój XS jest lepszy od innych energetyków dostępnych na rynku, jednak starajmy się wybierać naturalne źródła kofeiny, czyli klasyczną małą czarną :)

XS Power Drink LemonXS Power Drink Tropical

2 przemyślenia na temat “XS – napój energetyczny bez cukru”

  1. ~aga pisze:

    To znaczy…Na czy, polega jego halucynogenność?

  2. Trzeba być ostrożnym z takimi produktami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>